Outsourcing podatkowy

Tego, czym jest outsourcing, nie warto nawet tłumaczyć. Tego typu usługi na dobre zadomowiły się w polskiej przestrzeni gospodarczej. Usługi outsourcingowe świadczone są również w obszarze księgowo-podatkowym. Czy warto jest z nich korzystać? Odpowiedź brzmi „TAK”, należy jednak jasno powiedzieć dlaczego.

Mniejsze koszty pracownicze

Korzystając z usług firmy księgowej, płacimy jej za usługę. Jeśli zdecydowalibyśmy się na zatrudnienie księgowego na etacie, powinniśmy pamiętać, że księgowy z dyplomem zażąda odpowiednio wysokiej stawki, a dodatkowo będziemy musieli pokryć inne koszty. Do tych kosztów nalezą składki ubezpieczeniowe oraz pośrednio urlopy i zwolnienia lekarskie.

Kontrola nad wszelkimi finansowymi sprawami firmy

Wraz z rozwojem firmy oraz zwiększaniem się obszaru, w jakim działa, ilość księgowych formalności, jakie musimy mieć dopilnowane, będzie wzrastać w tempie logarytmicznym. Dodatkowo wszystkie muszą być na bieżąco spisywane w księgach rachunkowych, które czarno na białym pokażą w przypadku kontroli naszą przejrzystość finansową. Wszystkie przychody oraz rozchody muszą być księgowane. Dodatkowo zewnętrzna firma, będzie w stanie wstępnie kategoryzować je pod kątem przyszłego rozliczenia podatkowego jako te, które mogą być na przykład odliczane od dochodu. O odpowiedzialności za rozliczenie podatku zrzuconej na podmiot zewnętrzny nie trzeba nawet wspominać.

Optymalizacja podatkowa


Możliwość optymalizacji podatkowej oraz sporządzanie planów podatkowych jest to jedna z największych zalet, jakie wnoszą ze sobą zewnętrzne firmy księgowe. Optymalizacja taka może zaoszczędzić dla nas sporo pieniędzy. Teren ten jest jednak podobny nieco do pola minowego. Tylko fachowcy są w stanie tak zoptymalizować nasze podatki, aby było to w stu procentach legalne i w ramach obowiązujących przepisów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *